ZESPÓŁ SZKÓŁ W ZADROŻU

im.Wincentego Witosa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Aktualności
Aktualności

Dookoła świata w jeden dzień :)

14 czerwca 2016 r. znaczna część uczniów szkoły podstawowej (klasy III, IV, V oraz VI) pod opieką Pani Joanny Basoń, Pani Grażyny Borówki, Pani Marty Łukasiewicz, Pani Haliny Sowuli oraz Pana Grzegorza Furgalińskiego odjechała…. w daleki świat Spoko W ekspresowym tempie zwiedziliśmy m.in. Paryż, Rzym, Sydney, Londyn, Nowy Jork, Waszyngton, Malbork, Wenecję… Wszystko w wersji „mini” w słynnym Parku Miniatur w Inwałdzie. Sfinks, Mur Chiński, Łuk Triumfalny, Maczuga Herkulesa, Stadion Narodowy, Krzywa Wieża w Pizie, Statua Wolności, Piramidy i wiele innych najsłynniejszych budowli świata w zasięgu wzroku!

Jednak jeszcze większe atrakcje i adrenalina czekały nas po zwiedzaniu miniatur….

Strzelanie z łuku, Karuzela Beczułki, Park Ruchomych Smoków, Egipt Horror Show, Dzika Rzeka, Autoscooter, Kino 5D, Łódź Piracka, Super Ślizg, Zielony Labirynt i inne…

 

Na takich wycieczkach warto być! Takie emocje warto przeżyć!

By długo wspominać…..

Zdjęcia mówią same za siebie….

 

p.s. Łódź Piracka…. brr…. never again ;)

 

Turniej szachowy drugoklasistów

Turniej szachowy drugoklasistów.

W piątek 10 czerwca uczniowie klasy II wzięli udział w turnieju szachowym, w trakcie którego sprawdzili  umiejętności  nabyte w ciągu całego roku szkolnego. Dla wielu był to pierwszy turniej w życiu. Od września cała klasa uczestniczy w projekcie „Edukacja przez szachy w szkole”, który nie tylko ma na celu naukę gry, ale przede wszystkim rozwój umiejętności matematycznych, logicznego myślenia  i twórczego rozwiązywania problemów. Zajęcia były okazją do wspaniałej zabawy i zdrowej rywalizacji. Turniej zaś pokazał, jak wiele wszyscy nauczyli się w ciągu tego roku. Dlatego wszyscy zasłużyli na pochwałę i nagrody zakupione przez rodziców. Najlepsi otrzymali medale ufundowane przez Panią Dyrektor Renatę Żelazną.  Bardzo dziękujemy za wsparcie i kibicowanie.

 

Noc filmowo - czytelnicza.

Uczestnikom „Nocy filmowo – czytelniczej” szkoła już nigdy nie będzie się tylko kojarzyć z nauką w klasach. W nocy z 10/11 czerwca 2016r. odbyło się w naszej szkole spotkanie pod hasłem „Strach oglądać – strach czytać.”

W imprezie uczestniczyli uczniowie klas V, VI, II i III gimnazjum, pod opieką: Pani Joanny Basoń, Pani Urszuli Kowalskiej, Pana Daniela Niedzieli, Pani Haliny Sowuli, Pani Katarzyny Żak oraz Pana Grzegorza Furgalińskiego.

Atrakcji było sporo: zagadki, konkursy, zabawy, dyskoteka, asortyment filmowy, dzieciaki zadowolone i mało wyspane, bo przecież nikt tu nie przyszedł spać….

Więcej…
 

Lekcja otwarta

Szanowni Rodzice uczniów klasy II gimnazjum!  


Serdecznie zapraszam na lekcję otwartą z języka polskiego,

która odbędzie się  13.06.2016 r. o godz. 8.25 w sali nr 24.

Barbara Kmita


 

Prelekcja

W dniu dzisiejszym odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym

zebranie z rodzicami.

Jednym z jego elementów była prelekcja Pana Grzegorza Furgalińskiego, poruszająca kwestie odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz rodziców za nieletnie dzieci, wynikające z władzy rodzicielskiej zgodnie z kodeksem rodzinnym i opiekuńczym oraz ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich.

Tematyka przedstawionej prezentacji multimedialnej obejmowała: przepisy prawa dotyczące nieletnich i małoletnich, procedury związane z prowadzeniem czynności w  przypadku popełnienia czynu karalnego przez nieletniego, procedury związane z prowadzeniem czynności w przypadku ujawnienia przejawu demoralizacji, konsekwencje prawne jakie mogą być zastosowane wobec osób nieletnich i małoletnich.  Zainteresowanie tematem było zrozumiałe, z uwagi na fakt, iż dotyczyło problemów od których nie jesteśmy w stanie uciec, zarówno my nauczyciele jak i rodzice.

 

Zebranie z Rodzicami

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy na zebranie podsumowujące II okres roku szkolnego 2015/2016, które odbędzie się

7 czerwca 2016 r. o godz. 17.30

w Zespole Szkół w Zadrożu.

Cel spotkania:

- zapoznanie z  proponowanymi  dla dziecka ocenami z poszczególnych przedmiotów szkolnych;

- zapoznanie z proponowaną oceną z zachowania;

- rozmowy indywidualne z wychowawcą i nauczycielami.

Zapraszamy i liczymy na Państwa obecność!

 

W ostatnim dniu Tygodnia Zdrowia (piątek 03.06.2016) uczniowie naszej szkoły obejrzeli z zaciekawieniem przedstawienie ekologiczne z okazji Dnia Ziemi.

Aktorzy z klasy IIG wcielili się w bohaterów „Zemsty” Aleksandra Fredry (Fredek – kawaler poszukujący żony, jego Doradca, Papeczek – pomocnik, Ewelina – panna poszukująca męża, Koleżanka I, Koleżanka II) i zagrali sztukę „Ekoswaty”. Uczniowie w sposób komediowy przedstawili troskę o naszą planetę przejawiającą się w oszczędzaniu wody i energii, segregowaniu odpadów, dbaniu o porządek w otoczeniu.Prowadzący akademię podkreślili również, że dzień 22 kwietnia w każdym roku poświęcony jest innemu problemowi ekologicznemu. W tym roku obchodzony był pod hasłem „Palący temat – niska emisja” i nawiązywał do ochrony powietrza otaczającego naszą planetę 

autor: Zdzisław Kieca

 


Strona 3 z 19