ZESPÓŁ SZKÓŁ W ZADROŻU

im.Wincentego Witosa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Aktualności
Aktualności

Konkurs na Młodzieżowego Sportowca Roku

Konkurs na Młodzieżowego Sportowca Roku w Olkuszu rozstrzygnięty !!!


Dokładnie o północy 02.07 br. zakończył się konkurs ogłoszony przez dział sportowy Gazety Krakowskiej i serwis olkusz.naszemiasto.pl. Uczeń naszej szkoły sempai Grzegorz Furgaliński 4kyu – zawodnik Jurajskiego Klubu Oyama Karate w Olkuszu głosami internautów zajął II miejsce uzyskując 3194 głosy.

Serdecznie gratulujemy !!!

więcej na: http://olkusz.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1919795,znamy-mlodziezowego-sportowca-roku-w-olkuszu,5979589,id,t,zid.html#galeria

 

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

 

Rok szkolny 2012/2013 zakończony !!!


W dniu 28.06.2013 r. zakończył się rok szkolny 2012/2013. Zapewne wszyscy uczniowie czekali na ten dzień z utęsknieniem. Przed ostatnią godziną wychowawczą, na której rozdane zostały świadectwa, odbyła się uroczysta akademia, w czasie której wyróżniono najlepszych uczniów naszej szkoły. Po słowach podziękowania jak również życzeń udanych i bezpiecznych wakacji złożonych przez Panią Dyrektor oraz Przewodniczącego Rady Rodziców nastąpiło pożegnanie naszych kolegów z klasy III Gimnazjum.

Nie obyło się bez łez zarówno ze strony nauczycieli jak i samych uczniów.

 

Do szkoły wracamy 02 września rozpoczynając nowy rok szkolny 2013/2014.

 

DZIEŃ  DZIECKA

W dniu 03.06.2013 r. od godz. 7.30 w naszej Szkole rozpoczął się coroczny „Dzień Dziecka”. Dzień ten był wolny od zajęć lekcyjnych, natomiast nauczyciele przygotowali uczniom szereg różnorakich atrakcji - przede wszystkim zawodów sportowych. Od samego rana widać też było krzątających się przy Szkole rodziców z Rady Rodziców. Jak co roku rodzice zadbali o „małe co nieco na zęba” czyli poczęstunek – tym razem były to fantastyczne kiełbaski z grilla. Do zestawu, każdy otrzymał jeszcze bułkę oraz oranżadę. Pomimo, że czas dla uczniów był bardzo dobrze zorganizowany, to w powietrzu czuć było zapach unoszącej się niespodzianki. Cóż tym razem? Ano tegoroczny „Dzień Dziecka” w naszej Szkole uświetnili swoją obecnością komisarze z popularnego serialu TVN-u: „W-11” Anna Palka i Rafał Kopacz. Przesympatyczni odtwórcy głównych ról wspaniale odnaleźli się w swojej roli. Na Sali świetnie opowiadali o swojej pracy w Policji, a następnie o pracy w serialu „W-11”, a także zdradzili nam trochę swoich osobistych tajemnic (m.in. Anna Palka zdradziła, że jest już babcią, a Rafał Kopacz, że chodził na wagary). Następnie odpowiadali na pytania naszych uczniów, jak również nauczycieli. Wraz z Anną Palką i Rafałem Kopaczem do naszej Szkoły zawitał także operator kamery TVN-u p. Błażej Wolny, który skrzętnie filmując dokumentował cały przebieg uroczystości. Obiecał, że w niedługim czasie zmontowany materiał trafi na oficjalną stronę internetową serialu (oczekujemy na to z dużą niecierpliwością).

Następnie komisarze rozdawali swoje autografy i bardzo chętnie robili zdjęcia z naszymi uczniami, jak i Gronem Pedagogicznym. Nie obyło się również bez „skandalu obyczajowego” – otóż Anna Palka i Rafał Kopacz zaaresztowali – oczywiście na niby – naszą Panią Dyrektor. Uciechy było co nie miara.

Wielkim przeżyciem dla trzecioklasistów „podstawówki” był fakt, że nasi goście uczestniczyli w ich egzaminie na „pierwsze w życiu prawo jazdy” czyli na kartę rowerową. Podczas testu zachowali się jak prawdziwi policjanci – nie podpowiadali.

„Dzień Dziecka 2013” w tym roku minął po prostu niesamowicie. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy i oczywiście prosimy o więcej.

Zdjęcia z tej wspaniałej uroczystości obejrzycie w naszej „Galerii”.

 

Zachęcamy do głosowania !!!

Od dnia 5 czerwca 2013 r. trwa plebiscyt na Młodzieżowego Sportowca Roku w Olkuszu, który został zorganizowany przez dział sportowy Gazety Krakowskiej i serwis olkusz.naszemiasto.pl

Jednym z nominowanych do tego prestiżowego tytułu jest uczeń klasy III naszej Szkoły – sempai Grzegorz Furgaliński 4kyu, który pod bacznym okiem sensei Kazimierza Skalniaka 4dan trenuje karate w Jurajskim Klubie OYAMA Karate w Olkuszu. Grzegorz jest wielokrotnym mistrzem zawodów regionalnych, jak również brązowym, srebrnym i złotym medalistą Mistrzostw Polski i Pucharu Polski, a także dwukrotnym laureatem nagrody Starosty Olkuskiego za osiągnięcia sportowe.

Przyłącz się do zabawy – oddaj na niego swój głos !!!

więcej na: http://olkusz.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1863539,wybierz-mlodziezowego-sportowca-roku-w-olkuszu-glosowanie,galeria,id,t,tm.html

 

Dzień projektów gimnazjalnych.

Dzień projektów w naszej szkole z roku na rok jest na coraz wyższym poziomie. W tym roku były tylko 4 grupy. Na pierwszy ogień poszła grupa Pani Jadwigi Kubat z tematem "Gdzie w sztuce można znaleźć złoty podział odcinka?" Następne tematy to: "I Ty możesz zostać bajkopisarzem. Redagujemy i ilustrujemy książkę dla dzieci.", "Absolwenci naszej szkoły - jak ich pamiętamy?" i "Nasze rady na odpady". A oto wyniki.

 

 

I miejsce - "I Ty możesz zostać bajkopisarzem. Redagujemy i ilustrujemy książkę dla dzieci." (opiekun: Pani Katarzyna Żak)

II miejsce - "Absolwenci naszej szkoły - jak ich pamiętamy?" (opiekun: Pani Ewa Ciępka)

III miejsce - "Gdzie w sztuce można znaleźć złoty podział odcinka?" (opiekun: Pani Jadwiga Kubat)

IV miejsce - "Nasze rady na odpady" (opiekun: Pan Daniel Niedziela)

 

Jesteśmy z nich dumni!

Uczniowie naszego gimnazjum: Paweł Drożyński, Jakub Mankiewicz,  Radosław Kowalski i Świda Fabian wywalczyli puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skała. Zawody odbyły się na terenie liceum w Skale. Konkurencje były dość nietypowe: rzut granatem, bieg przez tor przeszkód, strzelanie z wiatrówki i pierwsza pomoc. Paweł wygrał strzelanie, a Radek bieganie. Ogólnie zajęli pierwsze miejsce jako grupa. Gratulujemy!

 

Dzień Projektów - Informacja

Informacja!

Dzień Projektów został przeniesiony, ze względów organizacyjnych, z dnia 15.05.2013r, na dzień 21.05.2013r (wtorek).

 


Strona 3 z 6