SZKOŁA PODSTAWOWA W ZADROŻU

im. Wincentego Witosa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Aktualności
Aktualności

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

26 września rozpoczęliśmy przygotowania do VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.  Wybrani asystenci  spośród chętnych uczniów pomagali w organizacji święta. Na tablicy ogłoszeń pojawiały się plakaty promujące wydarzenie, każdego dnia plakaty z hasłem na dany dzień, plakaty „Licz sprytnie”.  Podczas przerw asystenci organizowali  zabawy „Przybij piątkę” – po każdej poprawnej odpowiedzi na wylosowane pytanie z działaniem z tabliczki mnożenia. Do obchodów zaangażowali się uczniowie, którzy przystąpili do 3 etapowego konkursu o tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia w swojej klasie.

Świętowanie Tabliczki Mnożenia w dniu 29.09.2017 r. rozpoczęliśmy od Szkolnego Konkursu o tytuł Mistrza Szkoły w tej dziedzinie. Eksperci Tabliczki Mnożenia zmagali się z trzema zadaniami, po rozwiązaniu których wyłoniono Mistrzów Tabliczki Mnożenia. Na apelu szkolnym, który rozpoczęliśmy od wiwatów na cześć tabliczki mnożenia, wręczone zostały medale Ekspert Tabliczki Mnożenia.

Otrzymali je uczniowie:

kl. IV – Sławomir Borówka, Klaudia Kućmierczyk, Michał Petlic, Weronika Rogusz,

kl V – Dominka Stano,

kl. VI –  Izabela Grzyb i Nina Pasternak,

kl. VII – Krzysztof Borówka,

Kl II gimnazjum  – Paweł Skalski,

Kl. III gimnazjum –  Mateusz Bałazy i Kamila Zgoda.

Również nasi nauczyciele wzięli udział w zabawie i w myśl hasła Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! – zdali egzaminy u naszych asystentów i otrzymali medale Ekspertów.

Natomiast dyplomy z tytułami mistrzów otrzymali:

Mistrz Szkoły Podstawowej – Sławomir Borówka,

Wicemistrz Szkoły Podstawowej – Izbela Grzyb,

Mistrz Gimnazjum ex aequo  – Krzysztof Borówka i Kamila Zgoda,

Wicemistrz Gimnazjum ex aequo – Mateusz Bałazy i Paweł Skalski.

 

XV Rajd Neandertala

 

Na żółtym szlaku...

XV ,,Rajd Neandertala” bez nas? To niemożliwe! 28.09.2017 r. wzięliśmy udział w organizowanym przez Ojcowski Park

Narodowy jesiennym rajdzie. Trasa rajdu była długa. Z punktu startowego w  Sąspowie udaliśmy się żółtym szlakiem  pod

Muzeum Przyrodnicze OPN. Dalej dzielnie szliśmy na Grodzisko, kontemplując odgłosy natury.

Naszą szkołę reprezentowali  uczniowie klasy II gimnazjum, którzy nie tylko dzielnie znosili trud długiego marszu, ale wykazali

się  wiedzą na temat  flory i fauny OPN,  jego historii  i kultury.  Nie było łatwo! Pytania na  punktach kontrolnych  wymagały

solidnej wiedzy.   Poszło nam jednak  całkiem nieźle,  niestety, nie udało się zdobyć dla szkoły trofeum. Trochę szkodaDezaprobata Nie

czujemy się jednak przegrani! Czas spędzony na szlaku dał nam mnóstwo pozytywnej energii.  Dostrzegliśmy piękno  otaczającej  przyrody  i

poczuliśmy się odpowiedzialni za nią.  Naszym trofeum była  radość ze wspólnego spaceru,  bezpośredni kontakt z naturą oraz... pyszna kiełbasa z

ogniska, którą piekliśmy na zakończenie rajdu.

To był udany rajd! Miło spędziliśmy ten słoneczny, wrześniowy  dzieńUśmiech

 

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Szanowni Rodzice,

nasza szkoła uczestniczy w akcji VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 29 września 2017 r. pod hasłem:

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia --> czytaj więcej

 

Ubezpieczenie uczniów 2017

Ubezpieczenie uczniów

W dniu 12 września 2017 roku Rada Rodziców wybrała ofertę Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych, mającą na celu objęcie dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Zadrożu ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków. Wysokość składki wynosi 54,00 zł od pierwszego dziecka uczęszczającego do szkoły oraz 27,00 zł od drugiego i każdego kolejnego. Suma ubezpieczenia wynosi 20.000,00 zł (dotyczy jednego ubezpieczonego).

W tym miejscu pragnę przypomnieć, iż ubezpieczenie ma charakter dobrowolny.

Aby wypełnić obowiązek wynikający z art. 19 Ustawy z dnia 11 września 2015 roku o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej przedstawiam ogólne warunki ubezpieczenia:

ogólne warunki ubezpieczenia

tabele norm oceny procentowej trwałego uszczerbku na zdrowiu wskutek nieszczęśliwego wypadku

formularz zgłoszenia szkody

dane kontaktowe zgłoszenia szkody

 

Wycieczka w Pieniny

„Nie straszny nam deszcz i wichury – jedziemy zdobywać muzea i góry!”

W dniu 19.09.2017 uczniowie klasy VI i VII szkoły podstawowej  oraz kilku uczniów klasy III gimnazjum, pod opieką p. Ewy  Ciępki, p. Grażyny Borówki oraz p. Katarzyny Pęczek, wyruszyli  na trzydniową wycieczkę edukacyjno-krajoznawczą w Pieniny. 

W planach zwiedzania znalazły się między innymi: zamek w   Niedzicy, zapora wodna w Niedzicy, Kościół w Dębnie, Góra  Parkowa, Park Zdrojowy z pijalnią wód w Krynicy, Muzeum  Zabawek oraz Muzeum Regionalne w Piwnicznej Zdroju.

Pomimo niesprzyjających prognoz pogody, od samego początku  uczniom jak i opiekunom dopisywał dobry humor. Wszak w  dobrym towarzystwie to i plucha mniej straszna. Droga minęła  szybko – uczestnicy nie mogli doczekać się zaplanowanych  atrakcji.

Pierwszy dzień wycieczki upłynął na zwiedzaniu Kościoła pw. Michała Archanioła w Dębnie (wpisanego na światową listę zabytków UNESCO), Zamku w Niedzicy (zwanego także Warownią Dunajec) oraz Zapory Wodnej znajdującej się również w tej miejscowości. Główną atrakcją był rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim. Z jego pokładu można było zobaczyć okoliczne zabytki, zarówno architektury jak i przyrody takie jak: Zamek Dunajec w Niedzicy, Zamek w Czorsztynie, skansen na półwyspie Stylchen, Zielone Skałki.

Po zakończeniu zwiedzania nieco zmarznięci, ale jakże zadowoleni wycieczkowicze dotarli do pensjonatu „Stefanka” w Piwnicznej Zdrój, gdzie powitała ich właścicielka – pani Jola pyszną obiadokolacją.

Kolejny dzień wycieczki poświęcony został miejscowości uzdrowiskowej Krynica Zdrój. Najpierw kolejką linowo - terenową uczestnicy wycieczki wyjechali na sam szczyt Góry Parkowej, skąd mogli podziwiać piękno okolicy. Następnie zwiedzili Park Zdrojowy z urokliwymi fontannami i niesamowitymi figurami i konstrukcjami z żywych roślin.

W planie zwiedzania znalazło się także Muzeum Zabawek. Obiekt ten przeniósł uczniów w magiczny świat zabawek. Mogli oni poznać zabawki, którymi bawili się ich rodzice i dziadkowie. Widzieli m.in. teatrzyki domowe, szopki bożonarodzeniowe, zabawki znane z filmów, lalki i ich akcesoria, zabawki blaszane, militaria chłopięce, klocki, zwierzątka, zabawki optyczne, samograje i wiele innych. Byli także w mini-klasie szkolnej sprzed pół wieku.

Ostatnim  punktem zwiedzania tego dnia była Główna Pijalnia Wód – miejsce, w którym jak sama nazwa wskazuje można napić się wody. Nie była to jednak byle jaka woda – do wyboru uczniowie mieli jej kilka rodzajów, a każdy z nich niósł ze sobą jakieś ciekawe właściwości.

Po powrocie do pensjonatu znów czekała na uczestników suta obiadokolacja, a w godzinach wieczornych kiełbaski z grilla i dyskoteka.

Niestety program trzeciego dnia wycieczki uległ zmianie ze względu na padający rzęsisty deszcz i nie udało się zrealizować zaplanowanych zajęć w terenie. Pomimo złej pogody uczniowie mogli jednak zwiedzić Muzeum Regionalne w Piwnicznej Zdroju, w którym gromadzono bardzo dużo  eksponatów będących świadectwem minionych lat. Niezwykłą atrakcją tego muzeum była największa w Polsce kolekcja dawnego sprzętu narciarskiego, licząca ponad 300 egzemplarzy (narty, wiązania, kijki i foki).

Po zakończeniu zwiedzania uczestnicy wycieczki udali się do pensjonatu na obiad, a następnie wyruszyli w drogę powrotną do domu.

Po kilku godzinach podróży zmęczeni, trochę zmarznięci – ale jakże zadowoleni, dotarli do Zadroża, gdzie czekali na nich bliscy. To była wspaniała wycieczka, o czym świadczyć mogą dołączone zdjęcia, wykonane przez p. Katarzynę Pęczek.

 

Wolontariusze w Łodzi!

Ogólnopolski Zlot Wolontariuszy w Łodzi


1500  młodych wolontariuszy wzięło udział  w Ogólnopolskim Zjeździe Wolontariuszy Caritas  w Łodzi, który odbył się 9-10.09.2017 r.  Wśród nich nie mogło zabraknąć  uczniów z naszej szkoły. Dwudniowy pobyt w Łodzi nie był czasem  straconym. Dostarczył wszystkim  wiele radości,  utwierdził w tym, że warto nieść  dobro i pomagać innym. Nikt z nas się nie nudził. Program zjazdu był napięty!

Wzięliśmy udział w grze miejskiej, uczestniczyliśmy w koncercie zespołu ,, Mocni w Duchu” oraz  w wieczorze uwielbienia. Rozmodleni i  rozśpiewani  maszerowaliśmy ulicami Łodzi, by dać  świadectwo o wolontariacie. Chociaż nogi trochę bolały,  nikt nie narzekał!            Mało snu, dużo atrakcji – tak można podsumować nasz pobyt w Łodzi.

Nieśmiało się pochwalimy, że zajęliśmy II miejsce w grze miejskiej. Dzielnie zaliczaliśmy kolejne punkty i pod presją czasu wykonywaliśmy niełatwe zadania. Jesteśmy  bardzo zadowoleniUśmiech

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 - 4 września 2017 roku

Harmonogram uroczystości:

* 7.30 - 8.15 Msza Święta w Kościele

* 8.30 - 9.00 uroczysta akademia

* 9.00 - 10.00 zajęcia z wychowawcą

Harmonogram przywozów i odwozów

* Przywóz: 6.50 - Tarnawa; 6.55 - Milonki; 7.05 - Zagórowa;

*Odwóz: około godziny 10.00

 


Strona 3 z 28