ZESPÓŁ SZKÓŁ W ZADROŻU

im.Wincentego Witosa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Aktualności
Aktualności

Opieka w czasie przerwy świątecznej

UWAGA RODZICE!

INFORMUJEMY, że dzieci rodziców pracujących w czasie przerwy świątecznej będą mieć zapewnioną opiekę w szkole po zgłoszeniu takiej potrzeby do 17 grudnia 2014 r. u wychowawcy świetlicy.

W czasie przerwy świątecznej szkoła będzie przygotowana do zapewnienia zajęć świetlicowych uczniom, których rodzice ze względu na pełnione obowiązki nie są w stanie jej zorganizować:

w dniach: 22, 23, 29, 30 grudnia 2014 r. oraz 2 stycznia 2015 r. w godz. 7.30 – 16.00;

w dniach 24, 31 grudnia 2014 r. w godz. 7.30 – 14.00.

Dyżury będą organizowane w dniach w których rodzice potwierdzą przybycie ucznia do szkoły.  Informację o potrzebie objęcia dziecka opieką przyjmują nauczyciele świetlicy do 17 grudnia 2014 roku.

W dniu 19 grudnia 2014 r. na podstawie zgłoszeń rodziców zamieszczona zostanie na tablicy ogłoszeń w szkole i na stronie internetowej szkoły informacja,  w których dniach i w jakich godzinach w szkole organizowane są dyżury. W dniach, w których nie będzie żadnego zgłoszenia, dyżury nie będą organizowane.

 

 

GODZINA KODOWANIA 2014

GODZINA KODOWANIA 2014

 

UWAGA, ZDJĘCIA!

Godzina Kodowania 2014 to właśnie przygotowana druga odsłona tej inicjatywy w Polsce - podróży do wiedzy o tym, czym jest prawdziwa informatyka, jak działa nowoczesna technologia i jak tworzyć w niej nowe aplikacje. Podczas Tygodnia Informatyki (Computer Science Education Week, 8-14 grudnia) miliony osób z całego świata w wieku od 4 do 104 lat przyłączą się do tej akcji. Kodować będziemy również my, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, podczas zajęć informatycznych.

W Godzinie Kodowania można brać udział będąc w szkole lub na uczelni, w miejscu pracy, w domu lub w dowolnym innym miejscu. Jeśli chcesz dołączyć do Godziny Kodowania zarejestruj się na stronie http://code.org/.

Więcej informacji na temat Godziny Kodowania można znaleźć pod adresem 
http://godzinakodowania.pl/.

Życzymy powodzenia i sukcesów, a przede wszystkim dobrej zabawy!

 

Wizyta Świętego Mikołaja

 

Dzisiejszy dzień był wyjątkowy, pełen wesołości i gwaru.  Do naszej Szkoły zawitał Święty Mikołaj. Z powodu braku śniegu  przyjechał pojazdem zaprzężonym  w konie mechaniczne. Na plecach dźwigał wór pełen prezentów. Towarzyszyli mu Rodzice z Rady Rodziców wspierając go ochoczo w realizacji jego misji, pilnując aby każde dziecko, małe i duże, otrzymało oczekiwany podarek. Mikołaj wykazał się nie tylko dobrym gustem ale i smakiem w wyborze pysznych słodkości. Radości, zabawom i ściskaniu naszego miłego gościa nie było końca. Już dzisiaj myślimy o kolejnej jego wizycie. Ale zanim to nastąpi zobaczcie jak cieszyliśmy się z bytności  Świętego Mikołaja.

 

 

List od M ;-)

W tym tygodniu klasy II SP i IV otrzymały LIST OD MIKOŁAJA.... - przeczytaj....

Czyżby to były najgrzeczniejsze klasy.... ? Puszcza oczko


 

KONKURS językowo - plastyczny

Nauczyciele języków obcych ogłaszają

JĘZYKOWO- PLASTYCZNY KONKURS BOŻONARODZENIOWY

na najpiękniejszą OZDOBĘ CHOINKOWĄ.

Czas trwania konkursu: składanie prac do dnia 17.12.2014, rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród: 19.12.2014.

Regulamin konkursu

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 0-VI Szkoły Podstawowej i I-III Gimnazjum.

2. Uczniowie wykonują ozdobę choinkową (np. bombka, aniołek, gwiazda itp.)
i umieszczają na niej życzenia w języku angielskim i/lub języku niemieckim.

3. Konkurs odbywa się w trzech przedziałach wiekowych: 0-III, IV-VI SP oraz I-IIIG.

4.Rozmiar oraz technika wykonywania prac jest dowolna.

5. Termin składania prac – do 17 grudnia 2014. Uczestnik dostarcza pracę organizatorom konkursu, czyli nauczycielom języków obcych.

6. Praca musi być czytelnie podpisana imieniem i nazwiskiem.

7. Każdy uczestnik przygotowuje tylko jedną ozdobę.

8. Oceny prac dokonuje komisja w składzie: Joanna Basoń, Urszula Kowalska, Anna Kozioł.

Kryteria oceny:
- stopień trudności techniki
- staranność wykonania
- poprawność językowa życzeń
- ogólne wrażenie artystyczne.

NAGRODY CZEKAJĄ! ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA!

 

Święto Niepodległości

Dnia 11 listopada  obchodzimy Święto Niepodległości. Upamiętnia ono odzyskanie przez Polskę wolności po 123 latach niewoli. W tym dniu mają miejsce liczne działania o charakterze patriotycznym, na domach i ulicach powiewają biało-czerwone flagi. Również w naszej szkole wspominaliśmy odważnych bohaterów, którym nasza Ojczyzna zawdzięcza niepodległość. Dnia 12 listopada odbyła się akademia przygotowana przez uczniów gimnazjum pod kierunkiem pani Ewy Ciępki. Obejrzany film oraz odśpiewanie pieśni żołnierskich i patriotycznych jak "Pierwsza Brygada", "Przybyli ułani pod okienko" czy "Szara piechota"  stanowiły dla uczniów nieocenioną  lekcję historii.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

 

31 października  z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego obchodzono w naszej szkole Halloween, zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych. ----->>>
Uczniowie naszej szkoły, którzy tego dnia przyszli do szkoły przebrani – wykazali się duża kreatywnością. A trzeba przyznać, że pomysłów na ,,straszne stroje” nasza młodzież miała bez liku, co obrazują zamieszczone zdjęcia. 
Przez cały dzień panowała ekscytacja, podniecenie, dreszczyk emocji oraz było wiele śmiechu i radości.

 


 


Strona 3 z 6