ZESPÓŁ SZKÓŁ W ZADROŻU

im.Wincentego Witosa

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Aktualności
Aktualności

Narodowe Święto Niepodległości

Opowiedz nam, moja Ojczyzno

jak matka dzieciom ciekawym

o latach znaczonych blizną

na wiekach chwały i sławy (…)”

Polonez Ogińskiego „Opowiedz nam moja Ojczyzno”

 

„Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek” – to hasło, które towarzyszyło nam podczas obchodów 98 rocznicy odzyskania niepodległości.

Dzień Niepodległości 11 listopada - to jedno z najważniejszych świąt narodowych, upamiętnia ono wydarzenia z 11 listopada 1918 roku, kiedy Polska odzyskała wolność po 123 latach niewoli.

Ten dzień również u Nas w szkole obchodzony był bardzo uroczyście. Uczniowie w galowych strojach i z własnoręcznie wykonanymi kotylionami uczestniczyli w akademii przygotowanej przez uczniów klasy III gimnazjum i klasy III szkoły podstawowej wraz z opiekunami Panią Jadwigą Kubat i Panią Urszulą Kowalską. Uczniowie pięknie recytowali wiersze między innymi: Cypriana Kamila Norwida, Marii Konopnickiej, Juliana Tuwima, Michała Kleofasa Ogińskiego i innych. Pięknym akcentem uroczystości było przypomnienie postaci tych, którzy przyczynili się do odzyskania Naszej niepodległości i zapalenie zniczy przy portretach tych osób. Nie zabrakło, także pięknych pieśni patriotycznych i filmu z udziałem Józefa Piłsudskiego. 11 listopada to historyczny dzień. → 

„(…) I znów przez wnuków grzmi piorunem czynów...

Pieśń... czyn... wspomnienie – To jedno

To Polska.”

 

Małopolska Gimnazjada Młodzieży

Wojewódzkie zawody w unihokeja w Nowym Targu

10 listopada 2016 r. uczniowie naszego Gimnazjum wzięli udział w Wojewódzkich Zawodach Unihokeja. Zawody odbyły się w Nowym Targu na sali gimnastycznej w Zespole Szkół Ogólnokształcących.

Na zawody przyjechało 8 drużyn z małopolski, które podzielono na dwie grupy. Nasza drużyna znalazła się w grupie drugiej z zespołami z Krynicy, Zaborza i Trzebini. W grupie grano systemem każdy z każdym 2 x 6 min.

wyniki:

Gim. Zadroże - Gim. Trzebinia - 1x1

Gim. Zadroże - Gim. Zaborze - 1x0

Gim. Zadroże - Gim. Krynica Zdrój - 1x7

Ostateczne wyniki w grupie: 1. Krynica Zdrój; 2. Zadroże; 3. Trzebinia; 4. Zaborze.

Mecz półfinałowy nasi chłopcy rozegrali z gimnazjalistami z Nowego Targu przegrywając - 4 x 0.

Mecz o trzecie miejsce niestety również przegraliśmy z Gim. Wola Zachariaszowska -0 x 2 i zajęliśmy ostatecznie czwartą lokatę.

Jest to ogromny sukces naszych uczniów. Nigdy drużyna naszej szkoły nie uplasowała się tak wysoko.

Wyrazy uznania dla chłopców!

A oto nasza drużyna:

Bramkarz:

 1. Kacper Kołodziejczyk
 2. Konrad Kowalski

Obrońcy i napastnicy:

 1. Dawid Domagała
 2. Krzysztof Bugaj
 3. Kacper Dzióbek
 4. Mateusz Pęczek
 5. Sebastian Maj
 6. Jakub Misiak
 7. Bartek Szatan
 8. Adrian Woszczek
 9. Maciej Woszczek
 10. Mateusz Zgoda

autor: Tadeusz Łukasiewicz

 

Cudze chwalicie...

 

"Cudze chwalicie, swego nie znacie,

Sami nie wiecie, co posiadacie."

Stanisław Jachowicz

 

8 listopada 2016 roku dzieci z klas IV,V i VI uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych na temat: „By poznać ziemię, na której się mieszka”. Odbyły się one w Izbie Regionalnej wImbramowicach.

W podróż do przeszłości zabrała nas Pani Bożena Kościej, która w bardzo ciekawy sposób przedstawiła historię naszej okolicy, wykorzystując zbiory Izby Regionalnej w Imbramowicach , a wśród nich wiele zabytków piśmiennictwa. Duże zainteresowanie uczniów wzbudziły dawne sprzęty gospodarstwa domowego, obrazy, stare dokumenty, wyroby rękodzieła artystycznego oraz elementy stroju ludowego.autor: Katarzyna Żak

 

Konkurs wiedzy o ruchu drogowym

28 października 2016 r. w ramach udziału Szkoły Podstawowej  w VII edycji Konkursu "Odblaskowa Szkoła" odbył się drużynowy turniej wiedzy o ruchu drogowym.

Rywalizowały w nim trzyosobowe reprezentacje każdej z 6 klas Szkoły Podstawowej. Konkurs przebiegał w 5 etapach, w których drużyny musiały wykazać się wiedzą z zakresu: zasad zachowania się pieszych na drogach, znajomości znaków drogowych oraz udzielania pierwszej pomocy. W ostatniej rundzie zmagań drużyny rozwiązywały test wyboru składający się z 13 pytań. Spośród trzech odpowiedzi należało zaznaczyć jedną poprawną. Na rozwiązanie zadań zawodnicy mieli 5 minut. Na pytania poprawnej odpowiedzi mógł udzielić jedynie ten, kto solidnie się przygotował.

Rywalizacja była emocjonująca i bardzo wyrównana. Każda z drużyn mogła sięgnąć po I miejsce.  Wszystkie zespoły wykazały się doskonałym przygotowaniem, prezentując wysoki poziom wiedzy z zakresu znajomości przepisów i zasad obowiązujących uczestników ruchu drogowego.

W kategorii klas I-III tryumfowała drużyna reprezentująca klasę I: Oliwia Zajączkowska, Bartosz Głowacki i Dawid Dobiega. W kategorii klas IV-VI zwyciężyli reprezentanci klasy VI: Wiktoria Ciępka, Katarzyna Pabisek i Tomasz Bochenek.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, w postaci gier planszowych o ruchu drogowym. Pozostali uczestnicy zanieśli do swoich klas  samozaciskowe opaski odblaskowe dla każdego ucznia--> zobacz zdjęcia

Poprawiony: poniedziałek, 14 listopada 2016 21:43
 

Konkursy "Odblaskowa Szkoła"

Rozstrzygnięcie konkursów ogłoszonych w ramach udziału w projekcie "Odblaskowa Szkoła"

Jury w składzie: Pani Bożena Janowicz, Pani Marta Łukasiewicz i Pani Violetta Mazela wyłoniło zwycięzców 2 konkursów: konkursu plastycznego "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym - konkurs dla uczniów szkoły podstawowej" oraz konkursu na pracę manualną "Pan Stop". Zwycięzcom odlotowych i odblaskowych prac wręczono nagrody rzeczowe w postaci gier planszowych i zestawów odblaskowych.

I miejsce w konkursie plastycznym ex aequo zajęli: Martyna Szczepara z klasy IV i Bartosz Gumula z kl. II za pomysłowość i różnorodność materiałów wykorzystanych do stworzenia swojego "dzieła".

II miejsce przypadło Julii Cyganek z kl. II.

W konkursie na pracę manualną przyznano ex aequo 3 pierwsze miejsca:

Emilii Strzałce, Dominice Stano i Kacprowi Świdzie. Jury zachwyciła inwencja autorów i kunszt wykonania 

 

Ślubowanie uczniów klas pierwszych!

Ślubuję uroczyście...

Być uczniem naszej szkoły zobowiązuje! Tak jednomyślnie stwierdzili pierwszoklasiści, którzy 27.10.2016 r. na Sztandar Szkoły  złożyli uroczyste ślubowanie.  7 uczniów szkoły podstawowej i 23 uczniów gimnazjum zgodnie przyrzekało rzetelnie wypełniać powinności ucznia. Świadkami  tej uroczystości  byli: Wójt Gminy Trzyciąż Pan Roman Żelazny,  Pani Dyrektor Renata Żelazna, wszyscy Nauczyciele, Rodzice oraz Uczniowie.  Wiele ciepłych słów popłynęło w stronę  nowo wstępujących w mury tej szkoły ze strony Wójta Gminy, Pani Dyrektor i Rodziców.  Pierwszoklasiści byli dzisiaj najważniejsi! Dzieci  ze szkoły podstawowej wierszem i piosenką wyraziły  radość, że stały się pełnoprawnymi uczniami.  W ramach akcji ,,Odblaskowa szkoła”  wszystkie maluchy  otrzymały  od Wójta Gminy odblaskowe gadżety, by droga do szkoły była bezpieczna. Gimnazjaliści natomiast  udowodnili, że mają  wszelakie talenty – wokalne, taneczne, sportowe  i aktorskie.  Najlepiej jednak wypadły im działania zespołowe - wspólny śpiew i taniec. Program ,,Mam talent”, oceniany przez jurorki z kl.VI, pozwolił gimnazjalistom  wydobyć  to, co sprawia, że są nieprzeciętni i niepowtarzalni -->> zobacz zdjęcia


Na dobry szkolny start wszyscy  pierwszoklasiści od Rodziców otrzymali upominki oraz  zaproszeni zostali na słodki poczęstunek.

Uroczystość nieoczekiwanie dla wszystkich zakończyła się wspólnym spontanicznym tańcem do piosenki "Gummy Bear", sympatycznego zielonego pluszowego misia.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM PIERWSZOKLASISTOM, BY TA ROZPOCZYNAJĄCA SIĘ  SZKOLNA PRZYGODA  BYŁA NIEZWYKŁA I WSPANIAŁA!

 

 

Bezpieczna Szkoła

BEZPIECZNA SZKOŁA – CZYLI WIEMY, JAK WAŻNE SĄ ODBLASKI!!!

W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ważnym wydarzeniu – zorganizowany został "happening", który miał na celu przypomnienie uczniom i mieszkańcom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach.

W trakcie wielokrotnych wyjść, poszczególnych klas, poza teren szkoły uczniowie mieli na sobie kamizelki odblaskowe – jakże ważny element ubioru każdego pieszego. Dzięki takim właśnie kamizelkom oraz różnego rodzaju gadżetom odblaskowym w postaci opasek, wszywek w kurtkach i breloczków stajemy się lepiej widoczni na drodze. Zwiększa to nasze szanse na bezpieczną drogę do szkoły i do domu. Dzięki odblaskom kierowcy samochodów mogą nas zauważyć już z dużej odległości i uniknąć wypadku z udziałem pieszego.

Ważne jest to, że dzieci do 15 roku życia mają obowiązek nosić elementy odblaskowe na sobie w trakcie pieszych wędrówek w terenie niezabudowanym. Prawo prawem, pamiętajmy jednak, że to dla naszego własnego bezpieczeństwa powinniśmy nosić odblaski nie tylko wtedy, gdy wybieramy się poza teren zabudowany, ale za każdym razem, gdy wychodzimy na drogę --->> zobacz zdjęcia

 


Strona 3 z 21