ZESPÓŁ SZKÓŁ W ZADROŻU

im.Wincentego Witosa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Aktualności
Aktualności

Zabawa Choinkowa

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Zabawy Choinkowej (kliknij na zdjęcie).
zdjęcie czasowo niedostępne

 

Wierszem po zdrowie

Wierszem po zdrowie!!

To już XIII edycja  Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla klas I-III szkoły podstawowej.

Nasza szkoła, jak co roku, była organizatorem etapu gminnego tego konkursu. Myślą przewodnią tegorocznych zmagań recytatorskich było propagowanie zdrowego stylu życia z bardzo wymownym  tytułem „Zdrowo jemy, zdrowo żyjemy – wiersze znane lub mniej znane” -->> zobacz zdjęcia

Etap szkolny odbył się 17 stycznia  2015 r.  Uczestnicy popisali się świetną interpretacją wybranych przez siebie wierszy, starając się przy tym jak najlepiej oddać nastrój prezentowanych utworów. Komisja szkolna wytypowała do kolejnego etapu troje dzieci. Wśród najlepszych znaleźli się Emilia Gawrońska z klasy III, Martyna Szczepara z klasy II oraz Julia Pasek z klasy II.

22 stycznia 2015 roku dzieci z sześciu szkół przystąpiły do dalszej walki o ,,żywe słowo”. Do konkursu gminnego zgłosiło się po trzech uczestników ze Szkół w Jangrocie, Suchej, Imbramowicach, Trzyciążu, Michałówce i Zadrożu. Wszyscy biorący udział w konkursie pokazali swe niezwykłe umiejętności obcowania z pięknem zawartym w utworach literackich.

Jury miało bardzo trudne zadanie, gdyż poziom prezentowanych wierszy był bardzo wyrównany. Największą zdolnością ,,wypowiadania się słowem” wykazało się troje dzieci i tym samym tytuł „Mistrza Recytacji Gminy Trzyciąż” uzyskała Martyna Szczepara z Zespołu Szkół w Zadrożu, a „Wicemistrzami” zostały Nikola Bugaj z Zespołu Szkół w Suchej oraz Paulina Czapnik z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Trzyciążu. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Gminę Trzyciąż. Mamy nadzieję, że dzieci i ich opiekunowie dobrze czuli się w naszej Szkole i zaszczycą nas swoją obecnością w przyszłym roku.

Wyróżnione osoby będą reprezentowały naszą Gminę na etapie powiatowym, który odbędzie się 12 lutego w Olkuszu. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.


 

Dzień Babci i Dziadka

W dniu 21 stycznia, jak co roku, obchodziliśmy uroczyście Święto naszych kochanych seniorów - Babć i Dziadków!

Dzieci z Oddziałów Przedszkolnych oraz klas I-III Szkoły Podstawowej przygotowały niezwykle wzruszający program artystyczny dla swoich babć i dziadków. Piękne wiersze okolicznościowe, piosenki i inscenizacje sprawiły, że zarówno Babciom jak i Dziadkom dzień ten na długo zapadnie w pamięci. Zapewne nie jednej Babci i Dziadkowi łezka zakręciła się w oku. Po wspaniałych występach dzieci wręczyły wzruszonym Seniorom przygotowane samodzielnie prezenty i laurki. Jak zwykle przy tak ważnej uroczystości nie zabrakło wsparcia rodziców, którzy przygotowali pyszne słodkości.  Nie wierzycie? To zobaczcie!

 


 

V Jurajska Olimpiada OYAMA Karate Dzieci i Młodzieży


W dniu 17 stycznia 2015 r. na hali sportowej przy Zespole Szkół w Zadrożu pod honorowym patronatem Wójta Gminy Trzyciąż Pana Romana Żelaznego odbyła się V Jurajska Olimpiada OYAMA Karate Dzieci i Młodzieży. Organizatorem Olimpiady był Jurajski Klub OYAMA Karate w Olkuszu z sensei Kazimierzem Skalniakiem 4dan na czele, współorganizatorem Gmina Trzyciąż oraz BiOAK Gminy Trzyciąż, natomiast partnerem Olimpiady był Zespół Szkół w Zadrożu wraz z Panią Dyrektor Renatą Żelazną. Olimpiadę swoim sponsoringiem objęła firma SOK-POL II z Krakowa oraz sklep sportowy Pablo Sport z Olkusza. Patronat medialny objęły „Wieści Wolbromskie” oraz telewizja internetowa „Olkusz.tv”. Od godz. 10.00 w szranki sportowe stanęło 72 zawodniczki i zawodników, głównie z powiatu olkuskiego oraz krakowskiego, między innymi z takich miejscowości jak: Zadroże, Zagórowa, Imbramowice, Glanów, Jangrot, Wolbrom, Olkusz, Klucze, Bolesław, Bukowno, Sułoszowa, Jerzmanowice - podzielonych głównie na kategorie wiekowe.

Młodzi karatecy musieli wykazać się dużą sprawnością i opanowaniem w trakcie następujących konkurencji: wahadło (bieg na odcinku 2x25 metrów), bieg po kopercie, szpagat, skłon, Mae-Keage (kopnięcie prostą nogą w przód), Seiken-Ago-Uchi (uderzenie ręką), Hiza-geri (kopnięcie kolanem) oraz Uchi-Mawashi-Keage (okrężne kopnięcie prostą nogą na wysokość własnej głowy). Po eliminacjach wszyscy zawodnicy otrzymali przygotowany przez Radę Rodziców Zespołu Szkół w Zadrożu bardzo smaczny obiad. O godz. 14.30 Sensei Kazimierz Skalniak 4dan rozpoczął część oficjalną, serdecznie podziękował Panu Wójtowi Gminy Trzyciąż Romanowi Żelaznemu za przybycie na Jurajską Olimpiadę oraz za owocną współpracę, także Radzie Gminy Trzyciąż reprezentowanej przez radnego Pana Adama Kubika, Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Zadrożu Renacie Żelaznej, właścicielowi firmy SOK-POL II Panu Jackowi Pocięglowi oraz rodzicom za pomoc, zaangażowanie i dotychczasową współpracę. Obecnym wręczył również pamiątkowe tabliczki, po czym rozpoczęto „walki finałowe”. Starsi adepci tej japońskiej sztuki walki musieli wykonać kata (walka z wyimaginowanym przeciwnikiem), natomiast młodsi w finale zademonstrowali Mae-Keage Jodan (kopnięcie prostą nogą w przód). W eliminacjach zawodniczki i zawodnicy otrzymywali za wykonaną technikę punkty od sędziów w skali od 3-4-5 ,ewentualnie 3,5-4,5 i 5. Najlepsze dwie osoby z każdej kategorii walczyły w finale. Finały odbyły się systemem pucharowym (chorągiewki). Najmłodszy zawodnik miał 5 lat, najstarszy 15 lat.  Uczestnicy Jurajskiej Olimpiady nie zawiedli, wykazali się ogromną wolą walki za co wszystkim należą się słowa uznania. Poziom techniczny był wysoki, widać było zrobione postępy w ostatnim czasie co bardzo cieszy i potwierdza, że warto organizować takie zawody, dzieci nabierają pewności siebie i świetnie sobie radzą ze stresem. Po wręczeniu dyplomów i pucharów zrobiono sobie pamiątkowe zdjęcie.

Wszystkim sędziom należą się podziękowania za dobrą pracę.

Zawody - bardzo sprawnie - prowadziła Wiceprezes Jurajskiego Klubu mgr Marta Skalniak, która również opracowała dyplomy, plakat i banery.

Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc, świetną atmosferę i owocną współpracę.

---->>> zobacz więcej zdjęć

Więcej…
 

Gminne Zawody Tenisa Stołowego

Gminne zawody tenisa  stołowego szkół podstawowych w tym roku szkolnym odbyły się 16 stycznia w Zespole Szkół a Zadrożu.

Udział wzięły cztery szkoły z naszej gminy. Były to: SP Jangrot, SP Michałówka, SP Trzyciąż, i SP Zadroże --->>>zobacz zdjęcia

Zawody rozgrywano w systemie do dwóch przegranych meczów osobno dla dziewcząt i chłopców. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono uczniów, którzy zakwalifikowali się do rozgrywek powiatowych w Olkuszu.

Zwycięzcy w kategorii dziewcząt Zwycięzcy w kategorii chłopców
Drożyńska Anna – SP Zadroże Żaba Patryk – SP Michałówka
Cader Katarzyna – SP Michałówka Kiełtyka Patryk – SP Michałówka
Gamrat Jowita – SP Jangrot Migza Jakub – SP Michałówka
Gamrot Gabriela – SP Jangrot Burzyński Szymon – SP Trzyciąż
Petlic Alina – SP Zadroże Haberka Szymon – SP Michałówka
Dobiega Dominika – SP Zadroże Polakiewicz Krzysztof – SP Trzyciąż

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Film z uroczystości otwarcia sali gimnastycznej

 

W serwisie internetowym youtube.com jest już dostępny film z uroczystości otwarcia naszej sali gimnastycznej. Zapraszamy wszystkich do oglądania. Trzy części filmu są dostępne pod tym adresem.


 

V Jurajska Olimpiada OYAMA KARATE

Zapraszamy!!

 


Strona 3 z 8