ZESPÓŁ SZKÓŁ W ZADROŻU

im.Wincentego Witosa

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Aktualności
Aktualności

W piątek 28.03.2014 r. w Starostwie Powiatowym w Olkuszu odbyło się coroczne wręczenie nagród dla dzieci i młodzieży m.in. za wybitne osiągnięcia sportowe. Jednym z nagrodzonych, który w rąk Starosty Olkuskiego Pani Barbary Rzońcy oraz Radnych Powiatu Olkuskiego odebrał wspaniałą nagrodę był sempai Grzegorz Furgaliński 4kyu – uczeń IV klasy naszej Szkoły.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej .....

 

„Gminny mistrz ortografii”

Gminna Mistrzyni Ortografii.

Taki tytuł zdobyła Anita Wącławska - uczennica III klasy gimnazjum. Po krótkim wywiadzie wnioskować można, że rywalizacja była zacięta. Sama zwyciężczyni nie spodziewała się tak dobrego wyniku. Napawana chlubą ostatnich osiągnięć, ciszy się, że reprezentuje naszą szkołę na tak wysokim poziomie.

Młodsi uczestnicy także spisali się na medal. Można powiedzieć, że na dwa srebrne. II miejsce w  kategorii klas IV-VI zajęła Magdalena Fordymacka, a Jakub Karcz stanął na drugim stopniu podium w kategorii I-III.

 

Targi Edukacyjne 2014

Jak co roku uczniowie ostatnich klas gimnazjum stają przed wyborem swojej nowej szkoły. Co dalej? Jaki zawód chcę wykonywać?

W tym celu, 22 marca klasa III gimnazjum udała się do Krakowa na Targi Edukacyjne Festiwal Zawodów w Małopolsce. Swoje stanowiska wystawiło 120 polskich i zagranicznych szkół wyższych, średnich oraz instytucji związanych z edukacją. Placówki starały się zaprezentować praktyczne aspekty poszczególnych zawodów. Kandydaci mogli przyjrzeć się bliżej działaniu i konstrukcji robotów, urządzeń elektronicznych; spróbować sił w branży gastronomicznej, usługowej lub budownictwie. Doradcy zawodowi podczas indywidualnych rozmów pomagali niezdecydowanym wybrać swoją przyszłą ścieżkę edukacji.

 

Przypominamy wszystkim rodzicom i uczniom o najbliższym Zebraniu z Rodzicami i dyżurze psychologa w Zespole Szkół w Zadrożu - 27 marca 2014 roku.

Zebranie z rodzicami - godzina 17.30

Dyżur psychologa - sekretariat, godzina 18.00 - 19.00

ZAPRASZAMY!

 


 

NASI FINALIŚCI!

Uczniowie naszej szkoły: Anita Wącławska i Piotr Śladowski, zostali finalistami w Małopolskich Konkursach Kuratoryjnych. Dzięki ciężkiej i jakże wytrwałej pracy osiągnęli niecodzienny sukces. Anita została pierwszą w szkole finalistką z języka angielskiego. Natomiast Piotrek jako trzeci w historii naszej szkoły zajął tak wysokie miejsce w konkursie fizycznym.

Szkolne asy zostały nagrodzone dodatkowymi punktami zachowania oraz celującymi ocenami z przedmiotów.


JESTEŚMY Z WAS DUMNI!

 

Trzydniowa wycieczka do BUDAPESZTU

Na przełomie maja i czerwca dla uczniów klas VI oraz I-III G organizowana jest wycieczka do Budapesztu

z biurem podróży Odyseusz w Krakowie.

 

PROGRAM WYCIECZKI:

1 dzień:

Wyjazd z umówionego miejsca we wczesnych godzinach rannych (lub w nocy). Przyjazd do Budapesztu. Zwiedzanie m.in. Baszta Rybacka, kościół św. Macieja, Wzgórze Zamkowe, Brama Wiedeńska, Zamek Kró­lewski z zewnątrz, Galeria Narodowa, Park Vorasliget, plac Bohaterów, Cytadela na Wzgórzu Gelerta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień:

Śniadanie. Dalszy ciąg zwiedzania Budapesztu: Wyspa Małgorzaty, ruiny klasztoru Dominikanek, spacer aleją artystów, Węgierska Akademia Nauk, Parlament, kościół św. Stefana. Przejazd do Szentendre: centrum miasteczka, kościół św. Piotra i Pawła, katedra Serbska, Muzeum Marcepana. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień:

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Visegradu: historyczne miasteczko, które było w średniowie­czu stolicą Węgier. Ruiny Królewskiego Zamku i Cytadela. Następnie Esztergom: miejsce koronacji św. Stefana, największa na Węgrzech Bazylika (5-ta co do wielkości na świecie) ze skarbcem. Wyjazd do Polski. Zakończenie wycieczki w  godzinach nocnych.

Koszt udziału w wycieczce wynosi:

Cena: dla 30 osób płatnych 530  PLN/os.

Cena: dla 35 osób płatnych 485 PLN/os.

Cena: dla 40 osób płatnych 460 PLN/os.

Cena zawiera:

 • transport komfortowym autokarem (WC, AC, DVD, barek),
 • 2 noclegi w hotelu***  w pokojach 2,3 osobowych z łazienkami,
 • wyżywienie: 2 śniadania i 2 obiadokolacje,
 • opieka pilota,
 • ubezpieczenie KL, NNW,
 • wszystkie opłaty drogowe oraz parkingi.

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu do obiektów: koszt ok. 3500 HUF/os (ok. 50zł)
 • koszt przewodnika lokalnego w Budapeszcie – 120 Euro/dzień/grupa (przy 30 osobach ok. 20zł/os)

Istnieje możliwość otrzymania faktury dla Rodzica do Zakładu Pracy.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o wpłaty zaliczki u wychowawców w wysokości 300zł do dnia 11 kwietnia 2014r.

Wycieczka odbędzie się, jeżeli zbierze się grupa min. 30 osób.

UWAGA! Uczestnicy wycieczki mają obowiązek posiadania tymczasowego dowodu osobistego lub paszportu.

 

Dzień Kobiet

Święto naszych pięknych Pań!

Z tej okazji w klasach chłopcy zorganizowali małe poczęstunki, wręczając dziewczyną drobne upominki. Na ich twarzach od razu pojawiły się ciepłe i serdeczne uśmiechy.

 

 


Strona 3 z 4