ZESPÓŁ SZKÓŁ W ZADROŻU

im.Wincentego Witosa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Aktualności
Aktualności

Dzieciństwo bez próchnicy

Dbamy o piękny i zdrowy uśmiech dzieci.

W ramach projektu „Dzieciństwo bez próchnicy” współfinansowanego przez Szwajcarię, w oddziale przedszkolnym 8 grudnia 2015 r. odbyło się

spotkanie z panią dentystką Magdaleną Janczurą. W trakcie spotkania z rodzicami pani przedstawiła najważniejsze zasady dotyczące higieny jamy ustnej. Omówiła również znaczenie diety, opieki stomatologicznej, podkreśliła konieczność dbania o zęby mleczne u dzieci.

Zajęcia prowadzone z dziećmi miały na celu zaprezentowanie im prawidłowego sposobu czyszczenia zębów, uświadamianie co najbardziej szkodzi, a co pomaga uchronić zęby przed próchnicą. Każdy przedszkolak  ćwiczył na dużym modelu prawidłowe szczotkowanie zębów. Podsumowaniem był film pt. „Dzieciństwo bez próchnicy”. Wszystkie dzieci otrzymały też szczoteczki z odpowiednią dla nich pastę do zębów oraz kalendarzyk do codziennego odnotowywania szczotkowania zębów.

Działania te mają pomóc dzieciom w nabraniu odpowiednich nawyków związanych z dbałością o piękny i zdrowy uśmiech. 

Informacja o Dniu Otwartym

Szanowni Państwo!

10.12.2015 r. o godz. 17.30 w Zespole Szkół w Zadrożu odbędzie się  Dzień Otwarty,

na który serdecznie zapraszamy.


Cel spotkania:

-  uzyskanie  informacji o ocenach dziecka z poszczególnych przedmiotów szkolnych;

- rozmowy indywidualne z wychowawcą w celu wymiany  spostrzeżeń na temat postępów dziecka

w nauce i zachowaniu.


Liczymy na Państwa obecność!

 

GMINNE DYKTANDO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - II EDYCJA

Dziś w Urzędzie Gminy Trzyciąż odbyła się II edycja GMINNEGO DYKTANDA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO.


W konkursie brało udział 14 najlepszych uczniów z trzech gimnazjów gminy Trzyciąż. Naszą szkołę reprezentowali:  Aleksandra KowalskaKarolina Kubik z klasy III oraz Krzysztof Polakiewicz i Bernard Orzechowski z klasy I. Celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów zainteresowań językiem angielskim, podniesienie poziomu umiejętności językowych, szczególnie rozumienia tekstu słuchanego i umiejętności pisania według zasad ortograficznych i interpunkcyjnych wykorzystywanych w angielskim tekście pisanym.

Walka była bardzo wyrównana wszyscy uczniowie spisali się na piątkę, a najlepsi z najlepszych to między innymi 

Bernard Orzechowski zdobywca drugiego miejsca!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Well done!

zobacz zdjęcia!

 

Spotkanie klasy III gimnazjum z przedstawicielami zawodów medycznych.

Preorientacja zawodowa, czyli jeden z elementów procesu wspomagania rozwoju dzieci i młodzieży zakłada, że wybór zawodu powinien odbywać się na podstawie wykazywanej przez daną osobę znajomości własnych zachowań, postaw, ale również i zawodów. Od tego roku szkolnego w Naszej Szkole prowadzone są dodatkowe zajęcia w ramach poradnictwa zawodowego, których celem jest zorientowanie uczniów gimnazjum i ich rodziców w sprawach dotyczących wyboru zawodu.

 

W ramach tych zajęć zapraszani są przedstawiciele różnych zawodów. W ubiegłym tygodniu mieliśmy zaszczyt gościć przedstawicieli „służby zdrowia”: panią Janinę Kozłowską – pielęgniarkę (znana wszystkim dzieciom jako pani od fluoryzacji naszych zębów Uśmiech) i pana Piotra Borówkę – lekarza internistę, specjalistę chorób wewnętrznych.

 

 

Nikt nie jest wstanie lepiej opowiedzieć o swojej pracy, niż osoba, która już 40 lat sprawuje opiekę nad pacjentami w zakresie opieki pielęgnacyjnej, leczniczej rehabilitacyjnej jak i diagnostycznej.

Więcej…
 

Tydzień Japoński w ramach innowacji pedagogicznej

Ach, co to był za dzień!

W czwartek, 26.11., w sali świetlicowej można było poczuć się jak w Japonii! A wszystko za sprawą warsztatów odbywających się w ramach innowacji pedagogicznej „Z bajką przez świat” realizowanej przez panie Annę Kozioł i Katarzynę Żak. Zajęcia wzbudziły takie zainteresowanie, że mimo, iż zajęcia miały być prowadzone dla klas 1-3 szkoły podstawowej, sale były wypełnione po brzegi wszystkimi uczniami naszej szkoły. Panie z Koła Naukowego Japonistów Uniwersytetu Jagiellońskiego „Kappa”, ubrane w tradycyjne kimona, czytały nam bajki i legendy japońskie, przy akompaniamencie tradycyjnej  japońskiej muzyki uczyły origami oraz pisały każdemu chętnemu jego imię po japońsku. Sądząc po wypiekach na twarzy Pań chętnych nie brakowało Uśmiech Dla najmłodszych dzieci  panie przeprowadziły konkurs z wiedzy o Japonii.
W warsztatach brali również udział pracownicy japońskiej firmy Tri (Poland) z Wolbromia. Pani Tsuruko Haga (Sajecka) chętnie odpowiadała na liczne pytania związane z Japonią, jej tradycjami, językiem, kulturą i zwyczajami, nauczyła nas kilku słówek japońskich, ubrała kilkoro uczniów w przywiezione przez siebie kimono, oraz, co okazało się gwoździem programu: nauczyła nas jeść pałeczkami. Można było spróbować specjalnego ryżu do sushi, wasabi oraz pysznego curry japońskiego przyrządzonego przez specjalistę: panią kucharkę z firmy TRI.


Całe to przedsięwzięcie nie byłoby możliwe bez wsparcia TRI (Poland). Firma ta angażuje się w wiele akcji społecznych, głównie w ramach programu grantowego "Aktywne TRI": dwa razy w roku ogłaszany jest konkurs, w wyniku którego najlepsze projekty zgłaszane przez pracowników mogą uzyskać dofinansowanie od firmy. Podczas ostatniej edycji programu projekt Tygodnia Japońskiego organizowanego w naszej szkole uzyskał pozytywną ocenę, dzięki czemu otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 1000 złotych. Kwota ta zostanie przeznaczona na zakup między innymi pomocy i materiałów do sali świetlicowej.

Do dzisiaj zachwyceni uczniowie wspominają warsztaty, prosząc o powtórkę. Ten „japoński” dzień pełen wrażeń na pewno pozostanie długo w naszej pamięci.

じゃまた   i   またどうぞ Uśmiech

Serdeczne podziękowania kierujemy do:

- Pani Tsuruko Haga (Sajecka), Pana Mateusza Grzanki, Pana Piotra Grysaka – pracowników TRI (Poland) – za opiekę w programie grantowych „Aktywne TRI”, za pomoc w realizacji projektu, za świetne pomysły, poświęcony czas;

- Pani Joanny Świt – przewodniczącej Koła Naukowego Japonistów Uniwersytetu Jagiellońskiego „Kappa” – za wyrażenie zgody na podjęcie współpracy;

- Pań: Pauliny, Anety, Agaty, Katarzyny i Karo z Koła Naukowego Japonistów Uniwersytetu Jagiellońskiego „Kappa” – za przeprowadzenie wspaniałych warsztatów, za chęć pomocy, poświęcony czas oraz szerokie uśmiechy;

- Pana Marka Grzanki – za użyczenie mieczy samurajskich;

- Ambasady Japonii w Warszawie – za przysłanie materiałów dotyczących Japonii;

- Pani Teresy Tarnówki - kucharki z TRI (Poland) - za przygotowanie wyśmienitego curry;


どうもありがとう


Dla przypomnienia sobie tego fantastycznego wydarzenia zapraszamy do galerii zdjęć.

 

Zabawa Andrzejkowa

 

Ostatni tydzień listopada to tradycyjny okres zabaw andrzejkowych. Prawdziwe szaleństwo w naszej szkole miało miejsce w popołudniowy czwartek 26 listopada. Uczniowie z klas gimnazjalnych licznie pomagali w przygotowaniu wystroju sali, która była bardzo magiczna i nastrojowa. Przy wróżbach czuwali gimnazjaliści oraz nauczyciele. Cieszyły się one ogromną popularnością wśród dzieci. Można było wywróżyć sobie imię przyszłego męża lub żony, powróżyć z kubeczków, były wróżby numerologiczne, losowanie zawodów, szukanie odpowiedzi na pytanie: Co mnie czeka w najbliższej przyszłości? Tradycyjnego lania wosku oczywiście nie mogło zabraknąć, bo bez tego andrzejki nie byłyby udane, a chociaż interpretacje były bardzo różne, z naszej magicznej sali wróżb nikt nie wychodził ze smutną miną, wszyscy byli bardzo radośni i świetnie się bawili.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

Świąteczny konkurs!

Uwaga! Konkurs !

,,W świątecznym klimacie…" - to tytuł szkolnego konkursu na najładniejszy świąteczny stroik.

Cel konkursu:

Celem konkursu jest  rozwijanie kreatywności, twórczego myślenia, wyobraźni plastycznej i kultywowanie

polskiej tradycji świątecznej.

Kryteria oceny:

– oryginalność  pracy, estetyka wykonania, wykorzystanie materiałów naturalnych, wkład pracy, samodzielność wykonania.

REGULAMIN KONKURSU:

1. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkoły  podstawowej i gimnazjum.

2. Prace rozpatrywane będą w dwóch  kategoriach wiekowych:  uczniowie szkoły podstawowej i

uczniowie  gimnazjum.

3. Nie będziemy oceniać prac grupowych !

4. Prace konkursowe należy składać do opiekunów SU.

Nieprzekraczalny termin składania prac upływa dnia 18. 12. 2015 r.


Nagrody czekają!

Opiekunowie SU

 


Strona 3 z 15