ZESPÓŁ SZKÓŁ W ZADROŻU

im.Wincentego Witosa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Aktualności
Aktualności

XIV Zlot Nietoperzy w Ojcowskim Parku Narodowym.

07 maja 2015r ponad 200 uczniów lokalnych szkół podstawowych, w tym także 24 uczniów Naszej Szkoły, pod opieką pani Ewy Ciępki i pani Urszuli Kowalskiej, wzięło udział
w XIV Zlocie Nietoperzy (rajd z konkursem) w Ojcowskim Parku Narodowym! → zobacz zdjęcia

Uczestnicy konkursu mieli do pokonania trasę: Biały Kościół – Skalska Droga – do centrum Ojcowa, Strażnicówka SOP-u (punkt kontrolny Nr 2), okolice Źródełka Miłości (punkt kontrolny Nr 3), przed Muzeum OPN (punkt kontrolny Nr 4 przy grupie drzew-kasztanowców), szlakiem zielonym do parkingu i pola namiotowego na Złotej Górze. Zakończenie konkursu odbyło się przy ognisku, które zapłonęło na polu namiotowym na Złotej Górze.

Każdy z uczestników rajdu otrzymał książeczkę "Przyjaciel Ojcowskiego Parku Narodowego", a po wykonaniu zadań także medal i dyplom. Nasi "Przyjaciele" złożyli też obietnicę dbania o przyrodę - były to wzruszające chwile :)

Wspaniała atmosfera, piękna okolica, a także przepiękna słoneczna pogoda sprawiła, że wszyscy uczestnicy wspaniale się bawili!

 

Obchody Konstytucji 3 Maja

Biało - czerwone i rozśpiewane obchody uchwalenia  Konstytucji 3 Maja i Dnia Flagi     zobacz zdjęcia

 

Uroczystości majowe świętowaliśmy w naszej Szkole w czwartek - 30 kwietnia. Było nietypowo! Jednak nie tylko data była oryginalna, równie nieszablonowa była sama uroczystość. Pomysłodawczynie i organizatorki uroczystości Pani Jadwiga Kubat i Pani Urszula Kowalska zrealizowały obchody w trzech grupach. Uczniowie oddziału przedszkolnego i klas I-III szkoły podstawowej najpierw oglądali film tematycznie związany z uroczystością, a następnie wykonali różnej wielkości papierowe biało - czerwone flagi, którymi przyozdobili całą szkołę.

Starsi uczniowie Szkoły Podstawowej po zapoznaniu się z prezentacją, która w przystępny sposób opowiadała dzieje uchwalenia Konstytucji 3 Maja, wykonali biało - czerwone kotyliony, które również stały się elementem dekoracyjnych Szkoły.

Uczniowie Gimnazjum najpierw oglądali prezentację, a następnie sprawdzili swoją wiedzę historyczną rozwiązując krzyżówkę.  Pięknie śpiewane piosenki patriotyczne pozwoliły doświadczyć dumy i radości.

Było wzniośle, radośnie, biało - czerwono i niepowtarzalnie!

 

1% podatku przekazanego przez RODZICÓW dla SZKOŁY

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA

dla wszystkich RODZICÓW, którzy wsparli nasze działania i przeznaczyli 1% podatku dla SZKOŁY.

 

Od dwóch lat Szkoła współpracuje z Fundacją Studencką „Młodzi – Młodym. Celem Fundacji jest pomoc osobom niepełnosprawnym, jak również aktywne wspieranie szkół, klubów sportowych, stowarzyszeń, placówek kulturalnych, schronisk dla zwierząt i wszelkich inicjatyw twórczych.

Fundacja Studencka Młodzi-Młodym powstała w 2006 roku w Częstochowie. W 2008 roku uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP). Od tego momentu rozpoczęła akcję zbiórki 1% podatku, odpisywanego co roku w ramach składanych zeznań PIT.


Współpraca RODZICÓW i SZKOŁY z FUNDACJĄ zaowocowała przekazaniem przez FUNDACJĘ, w ramach umowy darowizny, kwoty 1347,90 PLN. Kwota ta stanowi 3/4 z przekazanego przez rodziców 1% podatku w ramach rozliczenia PIT za 2014 rok.

Szkoła przeznaczyła w/w kwotę pieniężną otrzymaną tytułem umowy darowizny na zakup niżej wymienionych pozycji zgodnych z celami Fundacji:

Lp.

Przedmiot zakupu:

Data zakupu

Kwota wydatku:

1

Stolik multimedialny  TWIN LCD NOBO

1 szt.

15-04-2015 r.

849,93 zł

2

PUS na drodze 1

- pomoc dydaktyczna

4 szt.

15-04-2015 r.

48,72 zł

3

Cymbałki dwurzędowe 27 tonów - 10 szt.

16-04-2015 r.

449,25 zł

ŁĄCZNIE

1 347,90 zł

Pozyskane w w/w sposób pieniądze zamierzaliśmy pierwotnie gromadzić przez kilka lat, a następnie przeznaczyć na utworzenie "placu do ćwiczeń" dla starszych uczniów. Niestety zmieniły się warunki współpracy z Fundacją i zostaliśmy zobowiązani do wydatkowania zgromadzonych srodków do końca kwietnia 2015 roku, bez możliwości gromadzenia ich, a następnie rozliczenia się z darowizny w przeciągu miesiąca.

Jednakże plany utworzenia placu do ćwiczeń dla starszych uczniów są nadal aktualne.

 

Mini playback show

Witamy!
Dnia 23.03.2015 r. odbył się w naszej szkole "Mini playback show" z okazji pierwszego dnia wiosny.
Dużo dzieci brało udział w tym przedstawieniu, zresztą sami zobaczcie, zapraszamy do galerii.. Śmiech

 

UWAGA RODZICE!

INFORMUJEMY, że dzieci rodziców pracujących w czasie przerwy świątecznej będą mieć zapewnioną opiekę w szkole po zgłoszeniu takiej potrzeby do 31 marca 2015 r. u wychowawcy świetlicy.

W czasie przerwy świątecznej szkoła będzie przygotowana do zapewnienia zajęć świetlicowych uczniom, których rodzice ze względu na pełnione obowiązki nie są w stanie jej zorganizować.


 

Nagrody Starosty Olkuskiego rozdane!!!

W dniu 23 marca 2015 r. o godz. 10.00 na auli Zespołu Szkół nr 3 w Olkuszu przy ul. F. Nullo 32, Starosta Olkuski Pan Paweł Piasny w obecności radnych powiatowych m.in. Barbary Rzońcy, Roberta Herzyka, Łukasza Kmity, Sławomira Sztaby wręczyli nagrody Starosty Olkuskiego za rok 2014 uzdolnionej młodzieży za wybitne osiągniecia naukowe i sportowe. Jednocześnie nagrody przyznano i wręczono trenerom, opiekunom oraz animatorom turystyki.
W tym roku nasza Szkoła została szczególnie wyróżniona.

Nagrodę dla opiekuna – animatora turystyki przyznano Pani mgr Ewie Ciępce (PTTK Koło Opiekunów SKKT przy PTTK w Olkuszu, nauczycielce Naszej Szkoły) – pasjonatce turystki, aktywnie uczestniczącej w przygotowaniach i organizacji rajdów wiosennych, i jesiennych górskich, które są głównym zadaniem Koła -Opiekunów SKKT dla uczniów powiatu olkuskiego; biorącej aktywny udział w rajdach turystycznych, organizatorce konkursów piosenki rajdowej.  Nagroda jak najbardziej zasłużona tylko szkoda, że tak późno :)

Natomiast nagrodę za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu odebrał uczeń V klasy Naszej Szkoły sempai Grzegorz Furgaliński 3kyu – zawodnik Jurajskiego Klubu OYAMA Karate, mistrz i wicemistrz Polski w kata, wicemistrz Polski Południowej w kumite, wielokrotny mistrz konkursów regionalnych.

Oprócz Grzegorza nagrodę Starosty Olkuskiego otrzymali również „jurajczycy”: Natalia Stach, Weronika Furman, Kinga Skalniak, Lena Pater, Karolina Szwagierczak, Kinga Kowal, Jakub Soborski, Norbert Szwagierczak i Mateusz Zoń.

Za wspaniałą pracę trenerską wyróżniony został także sensei Kazimierz Skalniak 4dan.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!!! :)

Zapraszamy do galerii.

 

 

Gratulacje dla  „Omnibusów” z młodszych klas!

Nasi koledzy z klas I-III 18 marca br. wzięli udział w gminnym etapie konkursu „OMIBUS”, który odbył się w Suchej. To już 13 edycja powiatowego konkursu organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 w Olkuszu. Nasi przedstawiciele to: Sławomir Borówka z klasy I, Martyna Domagała z klasy II i Izabela Grzyb z klasy III. Warto dodać, że miesiąc wcześniej uczniowie ci wygrali eliminacje klasowe w tym jakże trudnym, bo wymagającym wszechstronnych umiejętności, konkursie. W sumie do etapu szkolnego przystąpiło 37 szkół z powiatu olkuskiego, a do etapów gminnych zakwalifikowało się 108 uczestników. Miło nam, że wśród zwycięzców drugiego etapu w gminie Trzyciąż znaleźli się nasi uczniowie: Sławomir Borówka i Martyna Domagała. 15 kwietnia powalczą o tytuł „Omnibusa powiatu olkuskiego” oraz o cenne nagrody. Gratulujemy im osiągnięć i mamy nadzieję, że w Olkuszu będzie równie dobrze. Trzymamy kciuki!

Bożena Janowicz


 


Strona 3 z 9