SZKOŁA PODSTAWOWA W ZADROŻU

im. Wincentego Witosa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Aktualności
Aktualności

Nowa strona internetowa

Zapraszamy na nową oficjalną stronę internetową Szkoły Podstawowej w Zadrożu:

https://sp-zadroze.edupage.org/

 

Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II.

Szanowni Rodzice i Opiekunowie uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych!

Jak zapewne Państwo wiedzą, w szkole, do której uczęszcza Państwa dziecko, funkcjonuje Szkolny Punkt Informacji i Kariery, dający uczniom możliwość skorzystania z zajęć grupowych i konsultacji indywidualnych z profesjonalnym doradcą zawodowym w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”.

Ponieważ uczniowie podejmują decyzje o wyborze dalszej ścieżki kształcenia przy wsparciu swoich rodziców i opiekunów, chcielibyśmy zaprosić również Państwa na specjalne warsztaty dla opiekunów, podczas których mowa będzie o tym, jak wybierać szkołę i ścieżkę zawodową dzieci, jak wspierać je w decyzjach.

Realizacja ok. 1,5-godzinnych warsztatów planowana jest dnia 22 marca (piątek) i/lub dnia 23 marca (sobota) w przedziale godzinowym między 10:00 a 13:00, podczas Festiwalu Zawodów. Oprócz udziału w warsztatach będą Państwo mieli możliwość zwiedzić ekspozycję Festiwalu, gdzie na ok. 130 stoiskach prezentowane będą zawody i szkoły z 7 branż: turystyczno-gastronomicznej, budowlanej, usługowej, elektryczno-elektronicznej, mechanicznej i górniczo-hutniczej, rolniczo-leśnej z ochroną środowiska, medyczno-społecznej oraz służby mundurowe.

Festiwal Zawodów odbywa się w Krakowie przy ul. Galicyjskiej 9 w dniach 21-23 marca 2019. Wstęp na warsztaty dla rodziców/opiekunów jest bezpłatny, podobnie wstęp na Festiwal Zawodów, który jest bezpłatny zarówno dla uczniów, jaki i dla opiekunów oraz dla wszystkich zwiedzających.

Organizacja wydarzenia zależy od liczby chętnych rodziców/opiekunów. Bardzo prosimy Państwa o przekazanie wstępnej informacji, czy byliby Państwo zainteresowani udziałem w tego typu wydarzeniu, a jeśli tak – czy w dzień roboczy czy w sobotę.

Bardzo prosimy o przekazanie wstępnej deklaracji udziału doradcy zawodowemu z Państwa szkoły na adres mailowy  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub za pośrednictwem państwa dzieci do dnia 14 stycznia.

Dariusz Baranowski
Starszy Specjalista
Zespół ds. Promocji i Informacji 
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego

 

Dołącz do nas. Zbieramy 1% podatku

Po raz kolejny zwracamy się do Uczniów i ich Rodzin, aby aktywnie wsparli działania naszej Szkoły, poprzez przekazanie 1% podatku.

Pozyskane w ten sposób pieniądze będą stanowić "budżet uczniowski", o którego wydatkowaniu zdecydują sami UCZNIOWIE.

UCZNIU --> dołącz do naszej akcji, połącz przyjemne z pożytecznym. Przekaż wizytówkę członkom swojej rodziny i znajomym. Każda rozdana wizytówka to możliwość zasilenia "budżetu uczniowskiego" dodatkowymi środkami.

Załączamy link do dedykowanej zakładki z programem PIT, dzięki niemu wypełnisz  PIT szybko i skutecznie.

Dziękujemy!

 

Wigilia 2018

 

W ostatni przedświąteczny dzień w naszej szkole obchodziliśmy przepiękną wspólną Wigilie.

 

 

Od samego rana aromat czerwonego barszczu i krokietów przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Zadrożu unosił się po całej szkole, a odgłosy ostatnich prób jasełek zachęcały wszystkich zniecierpliwionych uczniów aby jak najszybciej udać się na salę gimnastyczną, na której czekały już pięknie nakryte i pachnące potrawami stoły. W końcu nadszedł czas aby zobaczyć przecudne jasełka przygotowane przez księdza Pawła Steca i dekoracje wykonaną przez panią katechetkę Agnieszkę Herian. Cała szkoła była zachwycona wspaniałą grą i strojami naszych kolegów i koleżanek. Od razu poczuliśmy magię zbliżających się świąt.

 

 

Następnie aby tradycji stało się zadość wszyscy składali sobie życzenia łamiąc się opłatkiem i zasiedliśmy do wigilii, która po raz pierwszy była obchodzona wspólnie na sali gimnastycznej. Wspólna modlitwa, dźwięk kolęd i radosny gwar całej społeczności wprowadził wszystkich w piękny klimat świąt.

 

Zobacz zdjęcia

 

Realizacja Projektu trwa

Realizacja zajęć pozalekcyjnych w ramach Projektu „Rozwijanie kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie matematyki, przedmiotów przyrodniczych i TIK” trwa. Cieszą się one dużym uznaniem uczniów. Zajęcia z jednej strony rozwijają zainteresowania i uzdolnienia uczniów, z drugiej natomiast, kształtują takie umiejętności jak: samodzielność, twórcze myślenie, wyciąganie wniosków, interpretowanie wyników, dostrzeganie zależności oraz współdziałanie w grupie rówieśniczej.

Podczas zajęć "Jestem badaczem przyrody" uczniowie badają i doświadczają otaczający świat. Ciekawym doświadczeniem, które udało się wykonać było rozdzielenie na składniki czarnego tuszu znajdującego się w pisaku ---> czytaj więcej

Zajęcia "Z matematyką przez życie" rozpoczęły się od projektów parkietaży na płaszczyźnie przy pomocy zestawów klocków różnych kształtów. Uczestnicy zajęć poznali moduł sonobe i wykonali model sześcianu metodą orgiami, powstała też świąteczna bombka w kształcie ośmiościanu foremnego --> czytaj więcej

Zajęcia "Gim Interdyscyplinarne" uczniowie rozpoczęli "od kuchni". Przygotowali  roztwory: mydła, soku z cytryny, octu, pepsi, środka do czyszczenia „Domestos” oraz tzw. mydła w płynie, a następnie przy użyciu wskaźników kwasowo – zasadowymi badali ich odczyn. Szczególnie intrygujące było zastosowanie fenoloftaleiny jako atramentu sympatycznego -->przeczytaj więcej

 

BARDZO UDANA IX JURAJSKA OLIMPIADA OYAMA KARATE DZIECI I MŁODZIEŻY W ZADROŻU!

 

W sobotę, 15 grudnia, w naszej szkole odbyła się IX JURAJSKA OLIMPIADA OYAMA KARATE DZIECI I MŁODZIEŻY. Zachęcam do zapoznania się z artykułem na temat tego wydarzenia na stronie internetowej JURAJSKIEGO KLUBU OYAMA KARATE:

BARDZO UDANA IX JURAJSKA OLIMPIADA OYAMA KARATE DZIECI I MŁODZIEŻY W ZADROŻU!

zobacz zdjęcia


 

Gminne Dyktando z Języka Angielskiego -V edycja

W dniu 11.12.2018 odbyło się Gminne Dyktando z Języka Angielskiego -V edycja. Konkurs ten był adresowany do uczniów klas VIII oraz III gimnazjum. Zorganizowany został przez Szkołę Podstawową w Jangrocie oraz BiOAK w Trzyciążu.
Do zadań konkursowych stanęło 12 uczniów ze Szkół Podstawowych  z Zadroża, Jangrota i Suchej. Tekst dyktanda czytany był przez native speaker'a.
Zadaniem uczestników było uzupełnienie luk w tekście, a następnie napisanie usłyszanych zdań. Gdy komisja sprawdzała prace, uczestnicy udali się na warsztaty językowe, gdzie ćwiczyli umiejętności językowe oraz komunikacyjne.
Uczeń naszej Szkoły: Szymon Konieczny z klasy III gimnazjum zdobył I miejsce, a Szymon Kruczek - uczeń klasy VIII, uzyskał miejsce III.

Serdecznie gratulujemy !

 


Strona 1 z 36