Home Biblioteka

Coolen Hoover - "Maybe Someday"- recenzja książki

Artykuł z serii "Recenzje moich ulubionych książek"

Colleen Hoover - "Maybe Someday"

Książka opowiada o dwudziestodwuletniej dziewczynie Sydney oraz chłopaku Ridge. Sydney od 2 lat jest w związku z Hunterem. Ridge grał na balkonie o godzinie 20:00 na gitarze rożne piosenki. Gdy zauważa, że na drugim końcu dziedzińca dziewczyna śpiewa do jego piosenki, prosi Sydney aby wysłała mu SMS-a (na kartce napisał swój numer telefonu ), oraz prosi ją aby wysłała mu tekst piosenki, którą śpiewa. Po tygodniu znajomości, w dniu urodzin dziewczyny, Ridge mówi Sydney, że jej chłopak Hunter zdradza ją z jej najlepszą przyjaciółką Tori. Dziewczyna wyprowadza się z domu i zrywa znajomość z Tori oraz związek z Hunterem. Dziewczyna zostaje bez dachu nad głową. Ridge postanawia ją przygarnąć do siebie. Po pewnym czasie zakochują się w sobie. Gdy dziewczyna Ridge, Maggie zemdlała w łazience i została przewieziona do szpitala, gdyż jest chora na cukrzyce z mukowiscydozą (choroba śmiertelna). Chłopak opiekował się Maggie podczas jej pobytu w szpitalu. Przypadkowo Ridge w szpitalu zostawia laptopa, na którym miał zapisane wiadomości (co czuje do Sydney). Maggie po pewnym czasie wybacza chłopakowi, lecz z nim zrywa. Ridge załamany i zły, nakazuje wyprowadzić się tego samego dnia z jego mieszkania  Sydney. Po 3 tygodniach braku kontaktu dziewczyną postanawia się z Nią spotkać. Chłopak postanawia wszystko wyjaśnia Sydney. Po pewnym czasie zostają parą.

Zachęcam do przeczytania tej książki, gdyż uczy, że można wszystko wyjaśnić jeśli tylko porozmawiamy ze sobą szczerze.

Poprawiony: wtorek, 27 lutego 2018 11:43

AKTUAKNOŚCI

Przyjdź do biblioteki,

bo jak powiedział

Carlos Ruiz Zafón

Czytać to bardziej żyć, to żyć intensywniej

Zapraszamy codziennie (oprócz sobót i niedziel)

Poprawiony: wtorek, 26 września 2017 11:15

SPOTKANIE Z AUTOREM KSIĄŻEK DLA DZIECI

11 maja 2017 roku z przedszkolakami i uczniami klas I – III spotkał się Pan Karol Kozłowski – autor książeczek dla dzieci. Napisał między innymi: "Zwierzątkowo ", "Babcia i jej gąski", "Sen Burka", "Osa Łakomczucha ", "Logoludek ", "Nutki dla malutkich", "Znajdek". Nasz Gość opowiadał o tym w jaki sposób powstają jego utwory. Wyrecytował jeden ze swoich wierszy. Chętnie odpowiadał na wszystkie pytania zadawane przez słuchaczy.

WYNIKI KWIETNIOWEJ CZĘŚCI KONKURSU INTERNETOWEGO

Klasy II – III

Arkadiusz Smuga 4 p.

Julita Borówka 3 p.

Wiktoria Cyganek 5 p.

Klasy IV-VI

Emilia Gawrońska 5 p.

Mateusz Gawroński 5 p.

Klasy gimnazjalne

Elżbieta Zębala 5 p.

Sebastian Zębala 4 p.

UWAGA!!!

INTERNETOWY KONKURS CZYTELNICZY - KWIECIEŃ

Pytanie dla uczniów klasy II i III

Kto ulepił Plastusia?

Pytanie dla uczniów klas IV – VI

Na jakim kontynencie rozgrywa się akcja powieści „W pustyni i w puszczy”?

Pytanie dla uczniów klas gimnazjalnych

Kto jest autorem komedii pt. „Zemsta”?

Przypominam adres mailowy biblioteki

Poprawiony: wtorek, 25 kwietnia 2017 16:03