SZKOŁA PODSTAWOWA W ZADROŻU

im. Wincentego Witosa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Aktualności Szkoła Wigilia 2018

Wigilia 2018

 

W ostatni przedświąteczny dzień w naszej szkole obchodziliśmy przepiękną wspólną Wigilie.

 

 

Od samego rana aromat czerwonego barszczu i krokietów przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Zadrożu unosił się po całej szkole, a odgłosy ostatnich prób jasełek zachęcały wszystkich zniecierpliwionych uczniów aby jak najszybciej udać się na salę gimnastyczną, na której czekały już pięknie nakryte i pachnące potrawami stoły. W końcu nadszedł czas aby zobaczyć przecudne jasełka przygotowane przez księdza Pawła Steca i dekoracje wykonaną przez panią katechetkę Agnieszkę Herian. Cała szkoła była zachwycona wspaniałą grą i strojami naszych kolegów i koleżanek. Od razu poczuliśmy magię zbliżających się świąt.

 

 

Następnie aby tradycji stało się zadość wszyscy składali sobie życzenia łamiąc się opłatkiem i zasiedliśmy do wigilii, która po raz pierwszy była obchodzona wspólnie na sali gimnastycznej. Wspólna modlitwa, dźwięk kolęd i radosny gwar całej społeczności wprowadził wszystkich w piękny klimat świąt.

 

Zobacz zdjęcia