SZKOŁA PODSTAWOWA W ZADROŻU

im. Wincentego Witosa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Aktualności Szkoła Realizacja Projektu trwa

Realizacja Projektu trwa

Realizacja zajęć pozalekcyjnych w ramach Projektu „Rozwijanie kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie matematyki, przedmiotów przyrodniczych i TIK” trwa. Cieszą się one dużym uznaniem uczniów. Zajęcia z jednej strony rozwijają zainteresowania i uzdolnienia uczniów, z drugiej natomiast, kształtują takie umiejętności jak: samodzielność, twórcze myślenie, wyciąganie wniosków, interpretowanie wyników, dostrzeganie zależności oraz współdziałanie w grupie rówieśniczej.

Podczas zajęć "Jestem badaczem przyrody" uczniowie badają i doświadczają otaczający świat. Ciekawym doświadczeniem, które udało się wykonać było rozdzielenie na składniki czarnego tuszu znajdującego się w pisaku ---> czytaj więcej

Zajęcia "Z matematyką przez życie" rozpoczęły się od projektów parkietaży na płaszczyźnie przy pomocy zestawów klocków różnych kształtów. Uczestnicy zajęć poznali moduł sonobe i wykonali model sześcianu metodą orgiami, powstała też świąteczna bombka w kształcie ośmiościanu foremnego --> czytaj więcej

Zajęcia "Gim Interdyscyplinarne" uczniowie rozpoczęli "od kuchni". Przygotowali  roztwory: mydła, soku z cytryny, octu, pepsi, środka do czyszczenia „Domestos” oraz tzw. mydła w płynie, a następnie przy użyciu wskaźników kwasowo – zasadowymi badali ich odczyn. Szczególnie intrygujące było zastosowanie fenoloftaleiny jako atramentu sympatycznego -->przeczytaj więcej