SZKOŁA PODSTAWOWA W ZADROŻU

im. Wincentego Witosa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Aktualności Szkoła XVII Powiatowy Konkurs Recytatorski.

XVII Powiatowy Konkurs Recytatorski.

11 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbył się gminny etap XVII edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla edukacji wczesnoszkolnej, tym razem pod hasłem „100 LAT NIEPODLEGŁEJ POLSKI”.

Celem konkursu była popularyzacja poezji patriotycznej, rozwijanie uzdolnień twórczych, doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa.

Wzięło w nim udział 10 uczestników z czterech szkół z terenu gminy Trzyciąż, którzy prezentowali swoje umiejętności, recytując dowolnie wybrane wiersze o tematyce patriotycznej. Często były to utwory trudne dla dzieci ze względu na swą skomplikowaną budowę i czasami archaiczne słownictwo. Wszystkie recytacje uczestników zasługiwały na najwyższą pochwałę i były nagradzane gromkimi brawami. Poziom konkursu był wyrównany, a więc jury miało ciężki orzech do zgryzienia przy wyborze zwycięzców. Przy ocenie pod uwagę brano: dobór tekstu i interpretację, logiczne odtworzenie słów autora oparte na rozumieniu utworu, umiejętne wydobycie myśli przewodniej, prostotę i naturalność wygłaszania oraz staranną dykcję.

W czasie gdy jury obradowało, był czas na poczęstunek , wspólną zabawę i pamiątkowe zdjęcia.

Mistrzem recytacji Gminy Trzyciąż została Milena Krawiec z kl. II Szkoły Podstawowej w Suchej.

Wicemistrzem recytacji Gminy Trzyciąż została Laura Gabryś z kl. III Szkoły Podstawowej w Trzyciążu

oraz Maja Grzywnowicz z kl. I  Szkoły Podstawowej w Zadrożu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, a laureaci będą reprezentować naszą gminę w powiatowym etapie tego konkursu.

Tegoroczny konkurs doskonale wpisał się w ogólnopolskie, gminne oraz szkolne obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i był wspaniałą lekcją patriotyzmu dla naszych uczniów.

autor Pani Marta Łukasiewicz

zobacz zdjęcia